שמלה

 

רכישה של שמלה יכולה להיות קלה בעבור מהירות החלטה ומורכבת וסבוכה עבור כאלה שנוהגות לקבל החלטות בצורה כבדת ראש. אבל אם אתן כבר הולכות לרכוש שמלה הרי סביר להניח שאתן רוכשות שמלות למאורע מיוחד ומסוים. בין אם אתן יודעות בדיוק מה אתן רוצות ולא מעוניינות להשקיע בכך זמן רב ובין אם אתן צריכות הדרכה ואפשרויות רבות לבחירה, כדאי לכן כן לבחון את הנקודות במאמר הבא, שיכולות לעזור לכן לבצע בחירת שמלות טובה יותר עבורכן.

כאשר אתן עומדות לרכוש שמלה עליכן בראש ובראשונה להבין לאיזו מטרה אתן רוצות לרכוש אותה. האם אתן צריכות שמלה עבור אירוע שלכן שבו אתן המארחות, האם זה אירוע של בן או בת משפחה, אירוע של חברה טובה, אירוע של ידיד רחוק או סתם מסיבה פורמלית פחות. חשוב להתאים את סגנון השמלה שתבחרו על פי סגנון האירוע. אם מדובר על אירוע של חברה קרובה, סביר להניח שהשמלה שתבחרו תהיה מהודרת ומושקעת יותר לעומת שמלה שתרכשו רק בעבור אירוע של ידיד רחוק.

לאחר שהגדרת איזה סגנון צריכה להיות השמלה שתבחרי, עכשיו חשוב שתגדירי מראש כמה כסף את יכולה להוציא על רכישת שמלות. צריך להבין שגם אם מדובר על שמלה לאירוע של בן משפחה קרוב ואת יודעת שאת צריכה שמלה מושקעת, אין זה אומר שאת יכולה בהכרח בשלב הזה בחייך להוציא סכום עתק על שמלה לערב אחד. לכן, גשי לכמה חנויות ואפילו לכמה מעצבים על מנת לבחון את השטח ולהבין מהם טווחי המחירים בשוק לסגנון הרצוי לך.

נסי לבחור שמלה שאין לה "חיי מדף קצרים". מה זה אומר? יש שמלות בפרט ופרטי אופנה בכלל שהם מאד טרנדים ונפוצים בתקופת זמן מסוימת ואילו אם ילבשו אותם בעתיד הם יראו מיושנים ולא מעודכנים. גם בתחום של שמלות אפשר למצוא טרנדים שמתאימים לתקופה מסוימת ויראו מגוחכים יותר בהמשך ולכן חשוב לבחור שמלות קלאסיות יחסית שיוכלו להתאים לכל תקופת זמן בה תלבשי אותן. גם אם עכשיו את מוציאה סכום נכבד על השמלה, תוכלי לדעת שגם בעוד שנה ואולי אפילו בעוד שנתיים תוכלי ללבוש את השמלה לאירועים נוספים ובכך ההשקעה שלך לא תהיה חד פעמית בלבד.

בשלב בחירת השמלה, מומלץ שלא תהיה לבד לגמרי. תמיד כדאי לשמוע חוות דעת נוספת מפני שלעיתים, עין אובייקטיבית או פשוט מבט מן הצד יוכל לתת לכן פרספקטיבה שונה לחלוטין. קחי לסיבוב הקניות את אמא שלך, אחות, חברה טובה או כל אדם אחר שאת סומכת עליו שיתן לך חוות דעת אמיתית וגשי יחד איתם לבדוק את האפשרויות. כך תרגישי בסופו של דבר שהרכישה שלך תהיה נכונה יותר ותרגישי איתה טוב יותר בסופו של דבר. עם הנקודות המאירות הללו, אין ספק שבחירתך תהיה מתאימה הרבה יותר לצרכייך ולרצונך.