איפור כלה

 

איפור כלה – איך יודעים מה לבחור ומה לעשות?

בתיה נורא מתרגשת. בעוד חודש היא מתחתנת בפעם השנייה בחייה. הפעם היא תעשה את זה כמו שצריך, כך היא הבטיחה לעצמה.

את ראובן היא הכירה כבר לפני שנים רבות, תמיד היו בגדר ידידים טובים אך לא מעבר לזה. עד שיום אחד, החליט ראובן להודות בפניה כי הוא מרגיש אליה רגשות שהם מעבר לידידות רגילה, ושהיה רוצה להעמיק איתה את הקשר. וכך יצאו שניהם פעם אחת, ואז עוד כמה פעמים, לאחר תקופה מסוימת החליטו לגור ביחד, וכעת הם מתחתנים. הפעם זה יהיה כמו שצריך, וכשבתיה אומרת כמו שצריך היא מתכוונת לזה. הפעם היא לא תתחתן ברבנות, בצורה מצומצמת, כשרק ההורים שלה וההורים שלו נוכחים בטקס, הפעם היא תקבל את החתונה שעליה חלמה מאז שהייתה ילדה קטנה ומאושרת.

ואכן היא קיבלה את כל החבילה, שלא כמו בפעם הקודמת המשפחות של שניהם מאושרים מאוד מהחלטתם להינשא. היא קנתה שמלה מאוד יפה, האולם מאוד מכובד, יהיה להם רב אמיתי שבחרו בעצמם ולא רב מטעם הרבנות של עיריית תל אביב, הטקס יהיה משמעותי יותר, ואחריו גם תהיה מסיבת חתונה כמו שצריך – עם אורחים, שלוש סעודות וקינוח, ריקודים ושירים. כמו שצריך.

הכל כבר היה מוכן, הכל חוץ מנושא אחד – איפור כלה. היא לא ידעה מה לעשות ומאיפה להתחיל.

אז מה באמת עושים במצב כזה שבו הכלה אובדת עצות? פונים אלינו – אנחנו נעזור.

הנה מגוון עצות למי שמעוניינת בנושא איפור כלה:

בין אם זו החתונה הראשונה שלך, או החתונה השניה שלך, כלה היא כלה היא כלה. כל כלה צריכה להרגיש כאילו זהו היום הטוב ביותר בחייה, לכן השמלה צריכה להיות השמלה המושלמת עבורה, הנעליים צריכות להיות יפות אך גם נוחות, וגם האיפור צריך להיות גורם שלכלה תהיה הרגשה נוחה איתו ושהוא יחמיא לה.

חתונה היא אירוע ארוך, אירוע האורך לפחות ארבע שעות. אין איפור כלה מספיק חזק שישרוד כל כך הרבה זמן, בטח לא בתנאים שכלה טרייה שרויה בהם – תנאים של מתח, של לחץ, של ריקודים פורקי עול – כל התנאים הללו גורמים להפרשת זעה בפניה של הכלה הצעירה. ולכן, יש לאפרה באופן כזה שהאיפור יחזיק מעמד כמה שיותר זמן ללא צורך בחידושו לעיתים קרובות מדי. מאפרות רבות המתמחות בתחום של איפור כלה משתמשות בשכבות איפור רבות זו על זו על גבי עור פניה העדין של הכלה, אך בכך עלולה הכלה להראות כאילו היא חובשת מסכה על פניה והדבר אף עלול להיות מאוד לא נעים לאורחים הרבים אשר ינשקו אותה על לחייה. לכן, חשוב להשתמש באיפור שעמיד ככל הניתן ללחות ולזיעה טבעית ובכך לחסוך את שכבות האיפור שבהן יהיה שימוש.

כמו כן, איפור כלה אלגנטי הוא איפור כלה שאינו עושה שימוש בצבעים עזים מדי. רצוי מאוד להתחשב בגוון עורה הטבעי של הכלה וכן בסגנון שמלתה כדי להגיע לשילוב הצבעים והסגנונות המושלם. אין עם שהשמלה תהיה שמלה פרחונית אך האיפור יהיה איפור כלה גותי, או שהכלה היא בעלת עור בגוון כהה, אך תאופר איפור כלה בגוונים ורודים בהירים וכחולים בהירים המתאימים לכלות בהירות עור.